23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Özyeğin Üniversitesi tarafından Kavar Havzası’na düzenlenen geziye; Duyarlı ÖzÜ, Psikoloji Bölümü öğrencileri, akademisyenler, İdari İşler Yöneticisi ve Vakıf çalışanları katıldılar. Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Deniz Süren Ortaokulu’ndaki 23 Nisan kutlamalarında ÖzÜ öğrencilerinin de yarışmalara, oyunlara katılmasıyla öğrencilerle eğlenceli bir kutlama yaşandı. Ardından ÖzÜ öğrencileri ile ortaokul öğrencileri hedefleri, idealleri, sınavla ilgili hissettiklerine dair sohbet ettiler. Çok değerli olan bu paylaşım, iki taraf için de öğretici bir etkinlikti. Ayrıca Dibekli ve Kolbaşı köylerindeki bayram kutlamalarına katılım sağlandı ve öğrencilere hediyeleri verildi.

Kavar Kooperatifi satış ofisi ziyaret edildi. Öğrencilere kooperatifin kurulma süreci ile ilgili köy muhtarı Abdulgani Ataman ve Kemal Uyanık tarafından bilgilendirme yapıldı.

Gönüllü olarak katılan Özyeğin Üniversitesi öğrencilerinden bazıları okudukları, izledikleri haberlerden dolayı önyargılı oldukları bu bölgeye dair ziyaretlerinin ardından ön yargılarının kırıldığını dile getirdiler.