Ankara’da 3-7 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen ve onbinlerce insanın ziyaret ettiği “Bitlis Günleri” etkinliğinde Kavar Kooperatifi, Tatvan Kaymakamlığı sponsorluğunda bir stand açtı.  Etkinliğe Kavar’dan kooperatif temsilcisi Muhtar Abdulgani Ataman, Kooperatif Eski YK üyesi Cahit Kutlu ve satışta görev alan 3 Kavarlı genç katıldı. Ayrıca, Bursa SÜTAŞ eğitimden gelen bir grup Kavarlı kadın da etkinliğe dahil oldular.

Kooperatif standında Kavarlı üreticilerin tarımsal ürünleri kooperatif etiketiyle tanıtıldı ve satıldı. Standa gelen ziyaretçilere kooperatifi tanıtan broşürler ve sipariş formu verildi. Kooperatif temsilcileri gelen ziyaretçilerle tek tek ilgilenerek Kavar’ı, projeyi ve kooperatifi tanıttılar.

Standa Tatvan Kaymakamlığı’nın, Tatvan Sanayi ve Ticaret Odası’nın ve genel olarak kamunun ilgisi ve desteği hissedildi. Kooperatif yöneticileri, Bitlis’in kamu ve özel kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı bir sabah kahvaltısına ve akşam yemeğine katıldılar.

Etkinlik, hem tanıtım ve ilişki kurmak açısından Kooperatife önemli bir deneyim sağladı; hem de ürünlerinin pazarlamasını için bir platform sağladı.